Pogłębiarka to pierwsza polska aplikacja do medytacji chrześcijańskiej, w której znajdziemy codzienne medytacje Pisma Świętego, ignacjański rachunek sumienia, medytacje tematyczne oraz kursy rozwojowe

Aplikacja przyda się zarówno tym, którzy od lat praktykują tę formę modlitwy, jak również osobom, które chcą się nauczyć medytacji.

W czasie pandemii w Internecie coraz więcej pojawia się aplikacji i stron internetowych z rozważaniami i ofertą rekolekcji.

Jedną z nich jest aplikacja Pogłębiarka, której to społeczność osób już od pięciu lat gromadzi się co tydzień na niedzielnych medytacjach prowadzonych przez Daniela Wojdę. Dziś z medytacji korzysta regularnie ponad pięć tysięcy osób.

Każdy może do nich dołączyć i zacząć medytację, ponieważ są one prowadzone w Internecie na platformie Youtube i Facebook.

Co więcej, są to tzw. medytacje prowadzone, to znaczy, że dołączając do modlitwy usłyszymy głos, który poprowadzi nas przez całą medytację. W każdym momencie możemy jednak wyłączyć głos lektora
i kontynuować modlitwę samodzielnie.

Użytkownicy oprócz codziennych kilkunastominutowych medytacji prowadzonych znajdą w aplikacji Ewangelię z krótkim komentarzem na dobry początek dnia, ignacjański rachunek sumienia (tzw. Sortownik Myśli), który pomoże podsumować dzień oraz kursy rozwojowe, czyli serie materiałów video dotyczące różnych sfer życia np. męskości, kobiecości, emocji itp.

Zamysłem głównego pomysłodawcy i prowadzącego Pogłębiarkę Daniela Wojdy jest łączenie duchowości chrześcijańskiej z rzetelną formacją ludzką opartą o psychologię i naukę o człowieku. Aplikacja pozwala samemu wybrać, które ćwiczenia duchowe chcemy praktykować oraz ustawić automatyczne przypomnienia, które pomogą nam pamiętać o codziennej modlitwie.

Aplikacja Pogłębiarka jest darmowa i można ją już pobrać zarówno na urządzenia z Androidem, jak i IOS.

Medytowanie w ostatnich latach stało się bardzo popularne i coraz więcej osób szuka sposobu, jak i gdzie nauczyć się medytować. Co ciekawe w Kościele katolickim często medytacja kojarzy się ludziom z buddyzmem lub innymi religiami Dalekiego Wschodu. Katolicy zapominają, że medytacja jest głęboko zakorzenioną praktyką duchowości sięgającą swoimi początkami do pierwszych wieków chrześcijaństwa i wywodzi się ze starożytnego monastycyzmu. W Pogłębiarce chcemy dzielić się z innymi tą bogatą tradycją chrześcijańską i zachęcić jak najwięcej osób do medytacji, ponieważ sami doświadczamy, jak wartościowa i cenna jest to modlitwa w naszym codziennym życiu.

KONTAKT DLA MEDIÓW:

Sylwia Bijak

Manager Pogłębiarki

[email protected]
tel. 881 301 033