Data: 1-2 lutego 2025
Miejsce: Centrum Edukacji DANIEL, ul. Nowoursynowska 154A
Prelegenci oraz goście:
Cena biletu – 490 zł
Niech konferencja „Krok w Głąb” stanie się początkiem Twojej drogi. Zrób ten krok razem z nami i znajdź swój rytm. Zarezerwuj miejsce już dziś!
Data: 1-2 lutego 2025
Miejsce: Centrum Edukacji DANIEL, ul. Nowoursynowska 154A
Prelegenci oraz goście:
Data: 22-23 lutego 2025
Miejsce: Międzynarodowe Centrum Kongresowe, pl. Sławika i Antalla 1
Prelegenci oraz goście:
Czy zdarza Ci się czuć, że wszystko wokół biegnie zbyt szybko, a Ty tracisz grunt pod nogami? Między obowiązkami, relacjami a troską o siebie coś Ci umyka – spokój, równowaga, może nawet radość z codzienności. A gdyby tak na chwilę się zatrzymać i poszukać swojego rytmu?
Konferencja „Krok w Głąb” to zaproszenie do odnalezienia swojego wewnętrznego rytmu, inspirowanego słowami z Księgi Rodzaju: „I tak upłynął wieczór i poranek”. W czasie dwóch dni pragniemy podążać za rytmem, który już na samym początku stworzenia świata został wyznaczony przez Boga, by odkrywać Go w naszej modlitwie, relacjach, pracy oraz w odpoczynku. Chcemy uczyć się, jak codzienne małe kroki, decyzje, aż w końcu wybory mogą wpływać na odnowienie relacji z Bogiem, z innymi oraz z samym sobą.
Aleksander i Monika Bańka – Jak złapać rytm w relacjach małżeńskich?
o. Roman Groszewski – Chrystus moje życie i moja śmierć. Cykl życia i śmierci, strata, żałoba Zmartwychwstanie.
Gabriela Klusek – DRŻYJ I ŻYJ – mechanizm wibracji, jako sposób na zachowanie naturalnego rytmu ciała.
Patrycja Lenart – Zatrzymanie – klucz do odnalezienia własnego rytmu.
o. Rafał Huzarski – Znajdź swój rytm – o pierwotnym rytmie do odnalezienia
Konferencja tradycyjnie łączy trzy wymiary: duchowość, psychologię i ciało. W programie znajdują się prelekcje oraz spotkania z wyjątkowymi prelegentami, Eucharystia, która stanowi centrum wydarzenia oraz uwielbienie połączone z elementami kontemplacji. Niezależnie od etapu życia, na którym jesteś, w czasie tego wydarzenia odnajdziesz inspiracje do budowania rytmu, który wniesie w Twoją codzienność pokój, porządek i głębsze zrozumienie siebie.
Cena biletu: 490 zł
Przybliżone godziny trwania wydarzenia dla obu lokalizacji to:
sobota: 10:00-19:30,
niedziela: 10:00-17:00.
SOBOTA:
9:30 – otwarcie bram
10:00- rozpoczęcie i modlitwa uwielbienia
10:30-11:30 – konferencja I
11:30-12:00 – przerwa
12:00-13:00 – konferencja II
13:00-14:30 – przerwa obiadowa
14:30-15:30 – adoracja z medytacją
15:30-16:30- konferencja III
16:30 -17:00 – przerwa
17:00-18:00 – panel dyskusyjny
18:00-18:15 – Sortownik Myśli
18:30-19:30 – uwielbienie
NIEDZIELA:
9:00- otwarcie bram
9:30-10:30 – Eucharystia
10:30-11:00 – przerwa
11:00-12:00 – konferencja I
12:00-13:00 – konferencja II
13:00-14:30 – przerwa obiadowa
14:30-15:30 – uwielbienie z medytacją
15:30-16:30 – panel dyskusyjny
16:30-17:00 – Sortownik Myśli i zakończenie
Monika Bańka
Monika Wieczorek-Bańka – Pedagog i psychoterapeuta. Absolwentka Ośrodka Szkoleń Systemowych w Krakowie (rekomendacja PTP) oraz Studium Pomocy Psychologicznej Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich w Warszawie. Pracuje w Centrum Usług Społecznych w Łaziskach Górnych jako główny specjalista pracy z rodziną, gdzie prowadzi pomoc psychologiczną, konsultacje w obszarach wychowawczych oraz terapię (praca pod stałą superwizją). Przez wiele lat była świeckim liderem Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej. Aktualnie posługuje we wspólnocie Rodziny Świętego Szarbela działającej przy parafii pw. bł. Karoliny w Tychach. Prywatnie żona i mama.
Patrycja Lenart
Z wykształcenia jest teologiem ze specjalizacją religioznawstwo. Jest także trenerką i prowadzi indywidualne sesje coachingowe oraz warsztaty z grupami. Ukończyła kurs trenerów i coachów Grupy TROP oraz uczy się w Szkole Counselingu Gestalt w Krakowie. Zafascynowana pracą z ciałem i tańcem, ukończyła podstawy DMT (ang. Dance Movement Therapy) oraz wiele kursów z zastosowania tańców w kręgu i elementów terapii tańcem i ruchem w pracy grupowej. Współzałożycielka projektu Lavalava, w którym współtworzy warsztaty z kompetencji miękkich oraz projektu Bajka też kobieta, gdzie prowadzi warsztaty rozwojowe dla kobiet oparte o baśnie i bajki
Gabriela Klusek
Fizjoterapeuta dziecięcy, terapeuta pracy z ciałem, certyfikowany Provider TRE® w stopniu zaawansowanym. Specjalizuje się w terapii neurorozwojowej małych dzieci, którą łączy z Integracją Sensoryczną oraz wiedzą z zakresu Teorii Poliwagalnej. Jej terapeutycznym drogowskazem jest „potrzeba”, a nie „zaburzenie”. Jako Providera TRE® fascynuje ją mądrość ciała i jego naturalna zdolność do autoregulacji.
Marek Kita
Marek Kita, doktor habilitowany teologii, doktor filozofii, adiunkt na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, współpracownik portalu „wiez.pl” i kwartalnika „Więź”. Zaangażowany we Wspólnocie Chemin Neuf – katolickiej wspólnocie o powołaniu ekumenicznym
Monika Chochla (KATOWICE)
Psycholożka, trenerka kompetencji miękkich, coach, terapeutka Racjonalnej Terapii Zachowania i facylitatorka Job Crafting; w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie psychodynamiczno-systemowym w Fundacji Na Szlaku.
Od 12 lat pracuję w obszarze rozwijania potencjału i skuteczności w działaniu, wspierając rozwój takich kompetencji jak: komunikacja, efektywna współpraca w zespole, kreatywne myślenie, elastyczne reagowanie na zmiany, praca z krytykiem wewnętrznym, rozwój samoświadomości własnej i zaufanie w związku. W pracy z ludźmi najbardziej kręci mnie błysk w oku oznaczający, że ktoś właśnie odkrył w sobie moc i siłę do pełniejszego życia, oraz że przyjmuje siebie w całości z tym, co w nim silne i wrażliwe. Prowadzę autorskie warsztaty psychologiczne dla osób wierzących (ponad 27 edycji w 4 miastach i online), inspiruję ludzi do życia zaangażowanego pisząc bloga www.chcemisie.com.pl. Poza gabinetem i salą szkoleniową można mnie spotkać na którejś z polskich lub europejskich tras rowerowych.
Dariusz Piórkowski SJ
Jezuita, rekolekcjonista i duszpasterz, ukończył filozofię w Krakowie i Boston College, oraz teologię w Warszawie. Autor licznych publikacji, w tym m.in. O duchowości z krwi i kości, Książeczka o miłosierdziu, Spodziewaj się Dobra, Nie musisz być doskonały. Publikuje w „Życiu Duchowym”, miesięczniku „W drodze” i na portalu DEON.pl.
Rafał Huzarski SJ
Jezuita, ksiądz, nauczyciel religii, filozofii i języka polskiego w Zespole Szkół Jezuitów w Gdyni. W czasie wolnym pracuje.
Roman Groszewski SJ
Jezuita, duszpasterz i rekolekcjonista. Dyrektor Domu Formacjo Duchowej w Kaliszu. Ukończył studia z zakresu teologii biblijnej na UKSW. Przez kilka lat pracował jako duszpasterz akademicki w Warszawie. Jego pasją są rekolekcje ignacjańskie, a szczególne droga duchowości kontemplacyjnej. Współpracuje z Pogłębiarką, Modlitwą w drodze i portalem Deon.pl.
Aleksander Bańka
Aleksander Bańka – Doktor habilitowany filozofii, profesor UŚ, politolog, pomysłodawca i współzałożyciel Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej, obecnie lider wspólnoty Rodzina Świętego Szarbela w Polsce. Publicysta, autor książek, artykułów oraz audiobooków poświęconych filozofii i duchowości chrześcijańskiej. Członek Rady Komisji Episkopatu Polski do spraw Apostolstwa Świeckich i Rady Duszpasterskiej Archidiecezji Katowickiej, delegat Konferencji Episkopatów Europy na XVI Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów w Rzymie. Prywatnie mąż i ojciec.
Wit Chlondowski OFM
Franciszkanin, dogmatyk, zaangażowany w Szkoły Nowej Ewangelizacji.
Data: 1-2 lutego 2025
Miejsce: Centrum Edukacji DANIEL, ul. Nowoursynowska 154A
Prelegenci oraz goście: