Dziecko kroczące po rysunkach kredą na asfalcie — plakat warsztatu Mapa Rodzica, + Pogłębiarka, Łódź 2026, poziomy
Dziecko kroczące po rysunkach kredą na asfalcie — plakat warsztatu Mapa Rodzica, + Pogłębiarka, Łódź 2026, pion

MAPA RODZICA od ukojenia do działania

Ten warsztat skupia się na tych przestrzeniach, które w byciu rodzicem są często do zaopiekowania, utulenia i przyjęcia. Doświadczamy, że zasobny i osadzony w sobie rodzic ma większą łatwość w towarzyszeniu innym — a szczególnie swoim dzieciom.

Nie otrzymasz tu instrukcji ani porad. Wierzymy, że każdy rodzic wie, co jest najlepsze dla jego rodziny. My jedynie będziemy Cię wspierać w procesie odkrywania własnych umiejętności i indywidualnego potencjału.

Warsztaty zakładają możliwość uczestnictwa rodzica wraz z małym dzieckiem do 1 roku życia.

Miejsce spotkania: Zatoka Głębi, ul. Zielona 13, Łódź
Data wydarzenia: 23.05.2026 godz. 9.00-17.00
Koszt: 200 zł dla jednej osoby, 300 zł dla pary

Program dnia

Cztery bloki,
jeden dzień dla siebie

I
9:15 – 11:15
Osadzenie i mapa
4 rozróżnienia NVC, akronim COŚ (Ciekawość–Otwartość–Świadomość). Kontakt ze sobą. Zaczynamy rysować mapę nas jako rodziców.
II
11:30 – 13:00
Ścieżka empatyczna
Uważność i zapamiętywanie kontaktu z ciałem. Praca z wybraną przestrzenią mapy metodą ścieżki empatycznej.
III
14:00 – 15:30
Własna siła
Techniki improwizacji lub medytacja z ciałem. Narzędziownik. Wdzięczność wg Neuroplastyczności Pozytywnej Ricka Hansona.
IV
15:45 – 17:00
Podsumowanie & Q&A
Co biorę ze sobą? Praca w podgrupach, feedback i zamknięcie dnia. Pytania które nasunęły się podczas warsztatu.

Co wyniesiesz

Narzędzia, które
działają w codzienności

Metody samoregulacji dostępne w każdej chwili
Analiza źródeł zmartwień metodą 6Z
Rozróżnienie interpretacji od faktów i uczuć rzekomy od prawdziwych
Praktyka wdzięczności — absorbowanie chwil radości
Praca z poczuciem winy bez przyklejania się do niego
Twoja własna, indywidualna mapa rodzica

Prowadzący:​

Gosia i Tomek Przybylscy — prowadzący warsztatu Mapa Rodzica, Pogłębiarka, Łódź 2026
Gosia Przybylska, Trenerka komunikacji empatycznej
Ukończyła studia podyplomowe z NVC wg Marshalla Rosenberga oraz Train the Trainer na Uniwersytecie Civitas. W trakcie kursu Resonant Healing. Jej pierwsze studia to geologia — lubi patrzeć na świat jako spójną całość.
 
Tomek Przybylski, Trener komunikacji & mediator NVC
Certyfikowany mediator (2023). 8 lat praktyki teatru improwizacji, szkolił się u Jonathana Pittsa i Heather Urquhart. Sympatyk „Rodzicielstwa przez zabawę” i praktyk modlitwy kontemplacyjnej. Lubi chodzić boso.