Jesteśmy społecznością ludzi, którzy poprzez
szukanie głębi w sobie i w relacjach z innymi,
zbliżają się do Boga.

Medytujemy, spotykamy się i poszukujemy Prawdy.

KIM JESTEŚMY?

Nasza działalność i misja zakorzenione są mocno w duchowości ignacjańskiej. To właśnie z jej skarbów czerpiemy, zapraszając do pogłębiania relacji z Bogiem. Praktykujemy m.in. medytację Pisma Świętego czy ignacjański rachunek sumienia (Sortownik Myśli) – proste formy modlitwy proponowane przez św. Ignacego z Loyoli.

Cenimy dojrzałość, sprawczość oraz zdrową duchowość.
Tę ostatnią łączymy z rzetelną wiedzą psychologiczną.
Tak powstają liczne kursy rozwoju duchowego i osobistego, spotkania, konferencje i inne materiały, dzięki którym nasza społeczność może stale wzrastać.

Priorytetem dla nas jest tworzenie materiałów wartościowych, unikalnych i ciekawych.

Dlatego kreując treści i wydarzenia, podejmujemy współpracę ze specjalistami z dziedziny duchowości, psychologii i psychoterapii.

Nasze projekty współtworzyli m.in.: o. Mieczysław Łusiak SJ, o. Dariusz Piórkowski SJ, o. Roman Groszewski SJ, s. Bogna Młynarz, o. Adam Szustak OP, Marcin Zieliński, Jacek Weigel, prof. Bogdan de Barbaro, prof. Zenon Waldemar Dudek czy
prof. Aleksander Bańka.

TROCHĘ FAKTÓW

Istniejemy od 2015 roku. Początkowo jedynie jako projekt internetowy, którego pomysłodawcą i założycielem jest Daniel Wojda. Zaczynaliśmy od kanału na YouTube, na którym publikowane były transmisje na żywo medytacji Pisma Świętego. Idea mobilnej wspólnoty, choć nietypowa, pozwoliła na dotarcie z przekazem nawet daleko poza granice Polski.

Dziś, dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu osób świeckich i duchownych, Pogłębiarka jest dużą, stale rozwijającą się społecznością, której projekty już dawno wyszły poza strefę online. Jesteśmy realną wspólnotą: spotykamy się, wspólnie modlimy się, dzielimy doświadczeniami i wzajemnie inspirujemy.

Jesteśmy przekonani, że ważne jest, aby na drodze rozwoju, spotykać innych ludzi.

Dlatego cieszymy się, widząc kolejne pogłębiarkowe inicjatywy w realnej przestrzeni.

CO ROBIMY?

W ciągu ostatnich lat powstało wiele projektów. Część z nich to stałe elementy działalności Pogłębiarki, inne z kolei pojawiają się cyklicznie. A ich powstawanie i realizacja możliwe są dzięki naszym darczyńcom oraz zaangażowaniu już ponad 120 wolontariuszy.

NASZE STAŁE PROJEKTY TO:

 • Medytacja online – już prawie od 7 lat istnieją niedzielne medytacje Pisma Świętego, które każdorazowo zbierają od 5 000 do 10 000 osób. Każda z nich jest poprzedzona wprowadzeniem do medytacji. Ich kontynuacją są codzienne Dyszki, czyli krótkie medytacje dla utrwalenia w ciągu tygodnia tematu z medytacji niedzielnej. Dzięki tej praktyce pomagamy utrzymać rytm modlitewny wielu osobom.

 • Spotkania medytacyjne na żywo, już w 12 miastach w Polsce m.in. w Częstochowie, Gdańsku, Białymstoku, Kielcach Warszawie czy Lublinie.

 • Aplikacja Pogłębiarka – pierwsza w Polsce aplikacja do medytacji chrześcijańskiej, z której każdego dnia korzysta ok. 5000 osób. Tu znajdziecie również liczne nagrania i kursy.

 • Grupy dzielenia – ok. 100 grup dzielenia w Polsce i za granicą. To regularne spotkania, głównie online, a wszystko po to, by dzielić się owocami niedzielnych medytacji.

 • Przestrzeń Kobiet – projekt dedykowany kobietom, w którym proponujemy internetowe kursy, dzielimy się wiedzą z zakresu duchowości i psychologii oraz tworzymy przestrzeń do szczerej wymiany doświadczeń między kobietami. We wrześniu 2022 ruszyły spotkania stacjonarne w 9 miastach w Polsce.

 • Męska Strefa – projekt dedykowany mężczyznom. Propozycja formacji w sferze ciała, ducha i psychiki w trakcie comiesięcznych spotkań na żywo w Warszawie. Projekt jest wciąż poszerzany i rozwijany.

 • Festiwal Głębi – festiwal rozwojowy, łączący trzy sfery: duchowość, psychologię i ciało; organizowany na przełomie czerwca i lipca. Podczas pierwszej edycji w 2022 r. brało w nim udział 350 osób.

 • Droga Abrahama – pielgrzymka dla mężczyzn na wzór próby pielgrzymiej; kilkudniowa wędrówka bez pieniędzy, telefonu, jedzenia i zaplanowanych noclegów. Co roku uczestniczy w niej od 30 do 70 mężczyzn.

 • Pogłębiarka Charyzmatycznie – spotkanie na żywo łączące doświadczenie medytacji i modlitwy uwielbienia.

 • Modlitwa głębi – comiesięczna modlitwa online metodą modlitwy głębi. Uczestnicy spotykają się na Zoom. Grupa liczy już ponad 100 osób i wciąż wzrasta.

CO JESZCZE?

 • Lectio divina – wraz z o. Darkiem Piórkowskim SJ prowadzimy weekendowe sesje o modlitwie metodą lectio divina. Były to spotkania realne. W tym roku odbyło się ich aż 6, a do końca roku są zaplanowane następne 3 w tematyce sumienia.

 • Skupienia online – spotkania konferencyjne na Zoomie w tematach takich jak modlitwa głębi, sumienie, zdrowa seksualność, anioł stróż itp. Każdorazowo bierze w nich udział od 200 do 600 osób.

 • Kursy – prowadzimy kursy internetowe o różnej tematyce z zakresu duchowości i psychologii. W zeszłym roku odbyło się 10 kursów modlitewno-rozwojowych. Wśród nich: Podstawowy Kurs Medytacji, Nocne Spotkanie, Empatyczny Sortownik Myśli, Okularnik czy Wewnętrzna dziewczynka, kobieta, matka.

 • Podcasty – seria ciekawych, wartościowych i inspirujących rozmów; dostępne na kanale YouTube, Spotify i w aplikacji Pogłębiarka.

 • Sklep internetowy – dostępne są kubeczki, notatniki, świece, książki i konferencje w formie audiobooka. Sklep wspiera finansowanie inicjatyw Pogłębiarki.

Trzy najważniejsze filary naszej działalności to:

Rozwój

Kanał na YouTube, Aplikacja mobilna
i tworzenie treści do rozwoju –
w aplikacji mobilnej i na kanale
pojawiają się materiały dotyczące
duchowości i rozwoju: medytacje,
Q&A, PCV, Podcasty, kursy
tematyczne i okolicznościowe.
Tworzymy treści adresowane do
wszystkich, jak również takie, które
odpowiadają stricte na potrzeby
kobiet i mężczyzn. Zapraszamy do
współpracy najlepszych specjalistów
z dziedziny duchowości, psychologii i
psychoterapii.

Społeczność

Społeczność – jesteśmy przekonani,
że bardzo ważne, aby na drodze
rozwoju spotykać innych ludzi –
dlatego organizujemy spotkania w 12
miastach w całej Polsce, prowadzimy
ponad 100 Grup Dzielenia oraz
inicjatywy adresowane do kobiet
(Przestrzeń Kobiet) i mężczyzn
(Męska Strefa).

Zespół

Zespół – nasz zespół liczy 90
osób, w tym 14, które koordynują
podstawowe obszary działania
Pogłębiarki: misja i kierunek, treści,
zarządzanie, social media, grupy
dzielenia, IT, administracja, grafika
oraz współpracują z ponad 70
wolontariuszami.

Pogłębiarka nie mogłaby istnieć, rozwijać, gdyby nie Wasza
życzliwość i hojność oraz praca wielu osób. Dzięki temu mamy:

Grup lokalnych
w całej Polsce
0

Ponad

grup dzielenia
0

Ponad

Medytujących
osób
0 mln

Nasze niektóre działania:

I Wiele innych Konferencji,
rekolekcji,
działań

Pogłębiarkę współtworzyli:

LISTA WSZYSTKICH WOLONTARIUSZY 🙂