lęk, wstyd, poczucie winy - WARSZTAT ON-LINE

Ten cykl warsztatów odbędzie w rytmie comiesięcznych spotkań. Zajęcia każdego dnia podzielone są na kilka modułów. Przewidziana jest również przerwa obiadowa

Terminy:

5.04 godz. 10.00-17.00 / LĘK
10.05 godz. 10.00-17.00 / WSTYD
7.06 godz. 10.00-17.00 / POCZUCIE WINY

Cena: 

  • jeden dzień warsztatowy: 390 zł
  • cały cykl: 1170 zł

Lęk, wstyd, poczucie winy. Zobaczyć piękno w trudnych emocjach

Lęk, wstyd, poczucie winy – te emocje naprawdę potrafią dać nam w kość. Zabierają nam jasność myślenia, blokują przed sięganiem po to, co dla nas ważne, odbierają nam energię życiową i wykańczają nasze ciała ciągłymi wyrzutami kortyzolu.

A gdyby tak potraktować je jak kurierów przynoszących nam listy od naszego organizmu do nas? Często boimy się otworzyć drzwi i odebrać przesyłkę (a nuż to pismo z Urzędu Skarbowego :blush: ), ale to właśnie wtedy, gdy przyjmiemy trudną emocję z ciepłem i życzliwością, zadziewa się zmiana – ciało może przestać nadawać komunikat i uspokaja się.

Nasze warsztaty to okazja, by doświadczyć takiego sposobu regulowania emocji. To może być Twój pierwszy (lub kolejny) krok do integracji, do tego, by siebie widzieć, a nie ze sobą walczyć. Do wytchnienia i lekkości, jaką daje zrozumienie, że wszystko w Tobie ma sens.

Każde spotkanie to całodniowe warsztaty poświęcone jednej emocji, prowadzone w kameralnej grupie wspieranej przez dwie lub trzy trenerki. Taka formuła i wysoki poziom wsparcia sprawiają, że możliwa jest naprawdę głęboka, transformująca praca. Zapisz się i sprawdź – nie zawiedziesz się.

Warsztaty poprowadzą

Anna Kierbedź

Trenerka komunikacji empatycznej, coach, certyfikowana praktyczka Resonant Healing. Absolwentka studiów podyplomowych “Porozumienie bez Przemocy według Marshalla Rosenberga” oraz kursu Coachingu opartego na potrzebach.

Swoje umiejętności rozwijała pod okiem takich trenerów jak Joanna Berendt, Agnieszka Rzewuska-Paca, Magdalena Sendor, Aneta Stępień-Proszewska, Pernille Plantener, Sarah Peyton i innych.

Prowadząc warsztaty, inspiruje się NVC oraz neurobiologią interpersonalną. Trenerka wewnętrzna Pogłębiarki.

Agnieszka POdleśna

Trenerka komunikacji empatycznej, coachka i mediatorka, pracująca z uważnością na układ nerwowy.

Prowadzi warsztaty z komunikacji empatycznej, pracuje też indywidualnie i z parami.

Dba o to, by osoby, którym towarzyszy, mogły doświadczyć przede wszystkim, że są słyszane, rozumiane i przyjęte z życzliwością we wszystkim, czego doświadczają, bo właśnie wtedy dzieje się gojenie ran i rozkwitanie.

Alicja Owczarek

Trenerka komunikacji empatycznej, mediatorka w duchu NVC, dyplomowany coach. Absolwentka studiów podyplomowych Collegium Civitas na kierunku „Porozumienie bez Przemocy według Marshalla Rosenberga”. 

Swoją wiedzę z zakresu NVC zdobywała na licznych warsztatach prowadzonych przez takie trenerki jak: Joannę Berendt, Beatę Kosiacką, Aleksandrę Gołaszewską, Annę Mills, Agnieszkę Rzewuską-Pacę, Magdalenę Sendor, Paulinę Orbitowską, Magdalenę Wegner oraz Agnieszkę Pietlicką. 

Sama prowadziła grupy empatii dla rodziców, warsztaty dla młodzieży, a także dla dorosłych. Jej ostatnie projekty dotyczyły rozwiązywania konfliktów, radzenia sobie ze złością oraz z hejtem w internecie. Prywatnie żona oraz mama nastoletnich córek. 

Opis poszczególnych Warsztatów:

LĘK – Rozplątać sznurki doświadczenia 5.04 godz. 10.00-17.00

Lęk to bardzo złożona emocja, w której miesza się przeszłość i przyszłość, zagrożenie i samotność, rozdarcie i wyczerpanie. Ciało migdałowate splątuje to wszystko w węzełek, w którym czasem naprawdę trudno się połapać. Chcemy zaprosić Cię na warsztaty, w których wykorzystując wiedzę z neurobiologii i ciepło empatii, zaczniemy rozplątywać lękowe sznurki i zapraszać do działania kontekstotwórczą moc hipokampu. Jeśli chcesz, zapisz się i zaproś więcej przywspółczulnej energii relaksu i regeneracji do swojego życia.
 
Biorąc udział w warsztacie, możesz:
– przyjrzeć się źródłom swojego lęku
– poznać sposoby regulacji lęku oparte na życzliwym towarzyszeniu sobie
– zmniejszyć poziom lęku w jakimś obszarze życia
KIEDY: 5 kwietnia 2025 r., godz. 10:00-17:00
JAK: w formie warsztatów online na platformie ZOOM 
CENA: 390 zł 
PROWADZĄ: Anna Kierbedź oraz Agnieszka Podleśna

WSTYD – Tchnąć życie w kamień 10.05 godz. 10.00-17.00

Wstyd to zapisanych w nas momenty, kiedy ważni dla nas ludzie nie mieli pojemności na jakieś aspekty naszego doświadczenia, przez co musieliśmy odciąć je od siebie. Nasze warsztaty to przestrzeń, by te aspekty zobaczyć, uznać z czułością, a potem zaprosić z powrotem, by w swoim tempie na nowo wbudowywały się w tkankę tego, kim jesteśmy. Jeśli chcesz, zapisz się i daj Twoim skamieniałym miejscom na nowo wziąć wdech.

Biorąc udział w warsztacie, możesz:
– pogłębić zrozumienie swojego wstydu w kontekście Twojej historii życia
– rozpuścić barierę wstydu wokół jakichś aspektów siebie
– zaprosić więcej odwagi do tego, by wnosić do świata Twoją prawdę
KIEDY: 10 maja 2025 r., godz. 10:00-17:00
JAK: w formie warsztatów online na platformie ZOOM 
CENA: 390 zł 
PROWADZĄ: Anna Kierbedź oraz Alicja Owczarek

POCZUCIE WINY – Powrót do prawej półkuli 7.06 godz. 10.00-17.00

„Poczucie winy jest lewopółkulowym objazdem, który chroni nas przed przeżyciem jakiejś emocji zbyt dla nas trudnej” – tak mówiła Ania podczas webinaru. W trakcie warsztatów chcemy stworzyć warunki, by prawa półkula mogła wnieść swoją opowieść – opowieść o głębokich tęsknotach, niezaspokojonych potrzebach, miejscach przepełnionych smutkiem i dobrych powodach z naszych historii życia, dla których to wszystko utknęło w układzie nerwowym. Jeśli chcesz, siądź z nami w wirtualnym kręgu, by wsłuchać się w jej głos w Tobie.
 
Biorąc udział w warsztacie, możesz:
– pogłębić zrozumienie poczucia winy w kontekście Twoich doświadczeń
– zrobić krok do wolności od poczucia winy w jakimś obszarze Twojego życia
– poznać praktyczne narzędzia do dalszej pracy własnej
KIEDY: 7 czerwca 2025 r., godz. 10:00-17:00
JAK: w formie warsztatów online na platformie ZOOM
CENA: 390 zł 
PROWADZĄ: Anna Kierbedź, Alicja Owczarek oraz Agnieszka Podleśna

Odpowiedzi na często zadawane pytania:

Spotkanie odbywa się na platformie Zoom. Zachęcamy, by przetestować korzystanie z tej platformy i łączenie z zoomem odpowiednio wcześniej przed spotkaniem. Możesz uniknąć dzięki temu problemów technicznych podczas webinaru. W internecie np. na platformie Youtube są także ogólnodostępne filmiki instruktażowe typu „jak połączyć się ze spotkaniem na zoomie” – może będzie to dla Ciebie pomocne.

Wielu osobom udaje się skutecznie połączyć w ten sposób. Zdarzają się jednak trudności niezależne od nas, np. komunikat o błędnym linku (niektórzy wtedy po wpisują link ręcznie….) albo brak dźwięku (niekiedy pomaga opuszczenie spotkania i ponowne połączenie wraz z wyrażeniem zgody na dostęp  zooma do dźwięku i obrazu z urządzenia). Rekomendujemy połączenie za pomocą laptopa / komputera.

Nie musisz być zalogowany do platformy zoom, aby wziąć udział w webinarze.
Zezwól platformie ZOOM na dostęp do dźwięku z komputera, bez tego nic nie usłyszysz podczas spotkania. Jeśli masz problemy z konfiguracją ZOOM to poszukaj filmików instruktażowych na platformie Youtube.

Webinar składa się z dwóch części.

Cz. 1 to konferencja (max. 60 min.),
Cz. 2 to pytania i odpowiedzi, czyli tzw. Q&A (max. 30 min.).

Wydarzenie odbywa się na żywo. W drugiej części spotkania możesz zadać pytania prowadzącemu na czacie i uzyskać od niego odpowiedzi. Możesz dopytać o coś, co zostało powiedziane podczas konferencji lub o inne kwestie związane z tematem tego spotkania.

Podczas webinaru nie musisz mieć włączonej kamerki. Jeśli jednak nie stanowi to dla Ciebie problemu, byłoby miło, gdyby Twoja kamera była włączona. Zwiększa to komfort prowadzenia spotkania – po prostu łatwiej jest mówić do osób, które się widzi.

Podczas webinaru nie potrzebujesz używać mikrofonu.

Uczestnicy mają wyciszone mikrofony na wejściu. Jest to podyktowane dbałością o jakość dźwiękową spotkania. Spotkanie jest nagrywane – udostępniamy i przechowujemy wyłącznie audio, czyli sam dźwięk (bez obrazu). Mikrofon ma włączony wyłącznie gość webinaru oraz koordynator z ramienia Pogłębiarki.

Korzystamy z opcji „poczekalni” na platformie zoom. Oznacza to, że wchodząc wcześniej w link do spotkania, będziesz w tzw. „poczekalni”, która jest wyłączona 10-15 min. przed wyznaczoną godziną spotkania.

Nie przejmuj się! Spotkanie jest nagrywane. Każdy zapisany uczestnik otrzymuje nagranie – zachowujemy wyłączenie audio (sam dźwięk). Nagranie otrzymasz w ciągu 7-10 dni od daty realizacji wydarzenia.

Nie musisz brać udziału w spotkaniu na żywo – otrzymasz nagranie tego spotkania w ciągu ok. tygodnia od daty jego realizacji. Będzie to odrębny link z nagraniem. Nie wchodź na platformę zoom, szukając nagrania – nie ma go tam.

Link będzie aktywny przez 2 tygodnie. Nagranie udostępniamy tylko do odsłuchania, bez możliwości pobierania go. Po około 2 tygodniach nagranie trafia do Sklepu Poglebiarki.

Nie zdążyłeś/nie zdążyłaś zapisać się na webinar, a zainteresował Cię temat? Nie przejmuje się. Nagranie audio całego spotkania dostępne będzie w Sklepie Pogłębiarki w ciągu miesiąca po zakończeniu spotkania lub cyklu.
Koniecznie do nas napisz na: [email protected] Finanse nie mogą być przeszkodą na drodze duchowej.
Jeśli podczas przebiegu zamówienia udało Ci się wyłapać błąd po stronie Pogłębiarki, może link po zapisie nie dotarł, lub chcesz zgłosić poprawki co do strony www i procesu zapisów, coś jest nie zrozumiałe? Skorzystaj z tego linku, aby dać nam o tym znać. Postaramy się jak najszybciej naprawić wszystkie błędy. Dziękujemy!
Link do Zoom gdzie odbywają się webinary, to nie ten sam link, pod którym pojawią się nagrania z webinarów. Nagrania dostaniesz na Twojego maila 10 dni po webinarze. Jeśli nie otrzymałeś linku to zgłoś tą sprawę klikając tutaj.

Dzięki Twojemu 1,5% Pogłębiarka może się rozwijać – tworzyć nowe kursy, projekty i narzędzia, które pomagają coraz większej liczbie osób w codziennej modlitwie i w rozwoju. Pomóż nam realizować tę misję i twórz to miejsce razem z nami!

Numer KRS: 0000507234
Cel szczegółowy: 24219