Wielki post 2024: Szepty Ciała

Zapisz się na Kurs Szepty Ciała!

Dołącz do nas, by integrować doświadczenia duchowe w swoim ciele i móc stawać się coraz bardziej spójnym przed Bogiem.

„Każdy krok otwiera następny krok” (E.Gendlin)

Wypełnij formularz, aby się zapisać. 

Dzięki temu:

  • codziennie otrzymasz e-mail z materiałami 
  • będziesz mieć możliwość uczestniczenia w Grupach Dzielenia on-line
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Zapisując się akceptujesz naszą Politykę Prywatności.
Pola wyboru

Szepty Ciała - to propozycja Pogłębiarki na Wielki Post 2024

Może w ten Wielki Post skup się na swoim wnętrzu? Na tym co w środku ciebie? Przekieruj uwagę z zewnętrznych spraw, angażów, zmartwień do swojego wewnętrznego doświadczenia w ciele….i sprawdź co tam właściwie JEST? Bez oczekiwań, co i jak powinno być. Pozwól przychodzić temu co przychodzi, takie jakie to jest!

Dołącz do nas, by integrować doświadczenia duchowe w swoim ciele i móc stawać się coraz bardziej spójnym przed Bogiem.

Codzienne wprowadzenia i medytacje

Codzienne wprowadzenia i proponowane ćwiczenia mogą pomóc Ci nawiązywać, odbudowywać Twoją relację z własnym ciałem. Ty i ono zaistnieliście razem w jednym momencie. Bez Ciebie nie byłoby ciała, a bez ciała nie byłoby Ciebie. To niezwykłe współistnienie nazywa się Twoim życiem. Pierwsze dni, miesiące i lata przeżywamy w spontanicznej jedności z ciałem i w rozumieniu czego ono potrzebuje. Wtedy ciało ufnie o wszystkim mówi.

W toku życia i różnych doświadczeń oddalamy się od czucia swojego ciała i czerpania z jego mądrości. Czasem ciało wycofuje się, bo przestajemy na nie zwracać uwagę, a czasem wręcz odwrotnie: woła i krzyczy o uwagę, „dając” nam różne dolegliwości. Tak dużo zatem mamy strat wynikających z niesłuchania swojego ciała, opuszczania go. Tymczasem duch wyraża się ciałem. Nie chcemy już tego oddzielenia, nie chcemy aby nas ominęło coś najważniejszego – Zmartwychwstanie Ciała.

To właśnie jest celem tego kursu​

Przez sześć tygodni Wielkiego Postu Daniel wraz z ekipą focusingową będą prowadzić do wsłuchiwania się w nasze ciało i jego mądrość, by móc modlić się ciałem. Będziemy Was zapraszać do zwiększania kontaktu ze sobą w ciele, by zrozumieć lepiej co ono mówi i w jaki sposób się wyraża, by poznać jego niepowtarzalny kod, kod Twojego ciała. Będziemy się uobecniać przy największej i najlepszej OBECNOŚCI – przy Bogu w Jego Słowie. Dzięki Słowu chcemy wracać do pierwotnej relacji z własnym ciałem, do jedności z nim.

 

Nasi prowadzący

Daniel Wojda

Twórca i założyciel Pogłębiarki, vloger i podróżnik, teolog z dużym doświadczeniem praktyki w duchowości ignacjańskiej.

Piotr Wardawy

Duszpasterz pracujący w Centrum Duchowości „Honoratianum” w Zakroczymiu, rekolekcjonista, kierownik duchowy, trener Focusingu, członek Polskiego Instytutu Focusingu. Należy do Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.

Najczęściej zadawane Pytania:

Szepty Ciała graf (1)

1. Co muszę zrobić aby wziąć udział w kursie?

Wypełnij formularz, który znajduje się na tej stronie. Potwierdź swoją chęć udziału w kursie klikając w link, który wyślemy do Ciebie w pierwszej wiadomości po zapisie.

2. Do czego jest potrzebny mój email?

Dzięki temu, że podasz nam swój email powiadomimy Cię o każdej kolejnej lekcji kursu oraz wszystkich zachodzących zmianach. Jeśli zdecydujesz, że nie chcesz już otrzymywać od nas wiadomości, możesz wypisać się jednym kliknięciem.

3. Kiedy zaczyna się kurs?

Kurs zaczyna się razem z Wielkim Postem czyli 14.02.2024 roku i trwa 6 tygodni.

4. Ile kosztuje wzięcie udziału w kursie?

Kurs jest w pełni za darmo. Zapraszamy!

Co wydarzy się przez sześć tygodni trwania kursu?

  • W czasie kursu skupimy się na ciele niczym na Świątyni Ducha Świętego nasłuchując Jego subtelnej obecności.
  • Odkryjemy mądrość ciała, aby odróżniać ją od wewnętrznej gadaniny.
  • Będziemy rozważać Słowo Boże z uwzględnieniem odczuć z ciała.
  • Otworzymy się nie tylko na rozumienie Słowa, ale przede wszystkim na Jego doświadczanie w sobie, w swoim ciele.

Nasz wielkopostny kurs Szepty Ciała każdy przeżywa indywidualnie, słuchając wprowadzeń i praktykując kilkanaście minut dziennie. Ponieważ będziemy Wam proponować inną niż zazwyczaj formę związaną z focusingiem. Cenne i porządkujące może być dzielenie się doświadczeniem przeżywania tego kursu w kameralnej grupie i słuchanie jak mają inni. 

Grupy Dzielenia

Możesz mieć towarzyszy Twojej wielkopostnej drogi: tworzymy Grupy Dzielenia, które są okazją, by dzielić się doświadczeniem duchowym, doświadczeniem focusingu, wzajemnie się inspirować i motywować do wytrwałości.

W kursie Szepty Ciała grupy dzielenia są szczególnie ważne i zachęcamy Was do udziału w nich. Dzielenie w grupie jest POMOSTEM między przeżywanym doświadczeniem wewnętrznym, często niejasnym i nieokreślonym, a realnym życiem.

Podczas kursu spotykać się będą również grupy pogłębiające prowadzone przez focuserów. Ten pilotażowy projekt skierowany jest do zespołu Pogłębiarki i naszych patronów. Mamy nadzieję, że zdobyte w nich doświadczenia zaowocują kolejnymi projektami z focusingiem.

Zapisz się na Kurs Szepty Ciała

Nasłuchuj szeptów swojego ciała i ucz się jego mądrości. Pozwól sobie doświadczać Bożego Słowa w swoim ciele, które dostałeś od Niego.

Wypełnij formularz, aby się zapisać.

 

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Zapisując się akceptujesz naszą Politykę Prywatności.
Pola wyboru